Değerli İş Ortaklarımız

Pasifik Denizcilik Grubu olarak, 1999 yılında çıktığımız meşakkatli yolda, ayrıcalıklı denizcilik dünyasının bir parçası olabilmenin gururunu yaşıyoruz.

Geçen zaman zarfında şirketlerimizde istikrarlı bir büyüme hızı ile önemli yollar almış olmamıza rağmen, ilk günden beri varlığını hissettiğimiz ve etkisini her geçen gün artıran heyecan duygusu hep içimizde oldu. İşte bu genç şirketler grubunun harikulade yükselişinin sırrının bu sihirli duygunun içinde gizli olduğunu düşünüyorum. Heyecan duygusunu aynı yoğunlukta paylaşan genç bir ekip ile yol aldığınızda, hedeflere varmak çok daha kolaylaşıyor. En büyük dileğimiz lokomotifimiz olduğuna inandığımız bu duyguyu ömrümüz vefa ettikçe koruyabilmek ve bizden sonraki jenerasyonlara aynı saf ve temiz haliyle aktarabilmek.

2008 yılının sonlarına doğru ortaya çıkan ve etkilerini hala daha hissettirmekte olan global ekonomik kriz, denizcilik sektörünü ciddi anlamda yaralamıştır. Şirketlerimizi finansal olarak kontrollü bir yapıda tutma prensibimiz sayesinde, dünyayı saran bu ciddi krize rağmen rotamızda herhangi bir sapma olmadı. Hatta bu sıkıntılı süreç, gelecek yatırımlar için altyapı niteliğinde daha sağlam bir zemin oluşturmamıza imkan tanıdı.

2008 yılında İstanbul’daki yeni merkez binamıza taşınarak tüm şirketlerimizi Pasifik Denizcilik Grubu çatısı altında topladık. Zamanla artan teknik destek gereksinimleri akabinde 2007 yılında hizmete soktuğumuz Pasifik Makine ve Gemi Sanayi yatırımımız, yönetimimizdeki filo haricinde üçüncü şahıslara da teknik hizmetler vermeye başladı. Pasifik Gemi Acenteliği ise; İstanbul , İzmit ve Mersin ana ofisleriyle, tüm Türk limanlarında ve boğazlarında yüksek kalitede sunmakta olduğu gemi acenteliği hizmetlerini kesintisiz 7/24 anlayışı ile sürdürüyor. Şu an itibarıyla yönetimimizde bulunan on adet gemimize ek olarak, bize yakın olan Armatör şirketlerininin yüzlerce gemisini bazen seferlik bazda, bazen de kiramız altına alarak çalıştırıyoruz. Ağırlıklı olarak Akdeniz, Karadeniz, Batı Afrika, Kuzey Avrupa ve Atlantik olmak üzere Dünya’nın hemen hemen her bölgesi ile yük bağlantılarımız devam ediyor. Kısa vadede yönetimimizdeki gemi sayısını arttırmak için gerekli fizibilite çalışmaları tüm hızıyla sürüyor..

Odak noktamız, müşterilerimiz ile sağlam temellere ve güvene dayalı olan uzun vadeli ilişkiler kurmak ve birlikte çalıştığımız firmalar ile birlikte büyüme sağlamaktır. İstikrarın ve büyümenin, karşılıklı başarılar sayesinde sürdürülebilir olduğunu düşündüğümüzden, iş ortağımız olarak gördüğümüz müşterilerimizin menfaatlerini ciddi bir biçimde önemsiyoruz. Anadolu’nun en ücra köşesindeki üreticiyi, dünyanın en uç noktasındaki pazarlara bağlayarak, ülkemiz ekonomisine doğrudan katkı yapabilmenin onurunu yaşıyoruz.

Başta müşterilerimiz ve çalışanlarımız olmak üzere, bugünlere gelmemizde emeği geçenlere, Pasifik Denizcilik Grubuna duydukları güven ve verdikleri uzun vadeli destek için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu güven ve desteğe layık olabilmek adına şu ana kadar sürdürdüğümüz çizgimizi bozmayacağımızın ve çok daha özverili olarak çalışmalarımıza devam edeceğimizin sözünü veriyoruz..

Başarı, sağlık ve huzur dileklerimle.

Burak AKARTAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı
Pasifik Denizcilik Grubu